Як організувати будівництво офісно-торговельного центру - 3 кроки

Світлина 1 - Будівництво офісно-торговельного центру

Наші міста ростуть та розвиваються, урбаністичне життя вирує, а споживачі формують не тільки товарообіг, а й будівництво. З’являються нові торговельні й офісні центри, що покликані обслуговувати велику кількість людей кожного дня сім днів на тиждень. Для того, щоб звести такий монументальний об’єкт, а також досягти його функціональності та безпеки, підприємці звертаються до професіоналів. Після створення проекту, вирішення конфігурації інженерних мереж: тепло-, водо-, газо- та електропостачання, - постає питання організації будівництва об’єкту. Важливо розуміти, що саме від правильної організації та злагодженості команди, а не від розміру чи складності будівлі залежать терміни виконання роботи. Розглянемо основні кроки вирішення цієї задачі.

Крок 1. Підготовка робочої техніки

На жаль, фізичні можливості людини не безмежні. Будівництво масштабної конструкції не може обійтись без спеціальної техніки, здатної:

 • підняти величезну вагу,
 • транспортувати тонни вантажу,
 • позбавити територію від брухту та технічного сміття, котре накопичується в процесі роботи.

Погана новина полягає в тому, що вартість на техніку космічно висока. Наприклад, купівля самоскиду обійдеться приблизно в два мільйони гривень, і це не кажучи про витрати на паливо та технічне обслуговування. Та одним лише самоскидом справа не обійдеться, чи не так?

Є й гарна новина: техніку можна орендувати, і це дозволить значно заощадити кошти та навіть час.

Розглянемо на прикладі, знову-таки, самоскиду. Оренда машини в компанії ТехноЛідер складає 350-400 гривень на годину, при цьому заправка та сервіс автомобіля виконується нашими силами та за наш рахунок. Припустимо, що будівництво триває півроку, п’ять днів на тиждень, вісім годин на добу. Це 960 годин. При вартості оренди самоскида в 400 гривень на годину, отримаємо 384 тисячі замість двох з половиною мільйонів. Обов’язково наголошуємо, що техніка надається з операторами компанії, що, у свою чергу, запобігає поломок та простою в роботі. Наші спеціалісти подбають, щоби догляд за машинами відбувався оперативно й ефективно.

Крок 2. Очистка будмайданчика

Звісно, одразу приступити до будівництва не вийде. Перед цим належить підготувати будівельний майданчик. Що саме передбачає цей етап? Насамперед, це очистка площі. Така процедура набагато складніша і важливіша, ніж здається. Без ретельного підходу, а також залучення необхідної техніки та спеціалістів навіть найбільш грандіозні плани затримаються або й взагалі закінчаться на самому початку. Для вивезення великої кількості сміття та всього зайвого (а взимку – ще й прибирання снігу) є необхідність в оренді самоскидів та екскаваторів. Доцільність оренди ми розглянули трохи вище.

Крок 3. Розгортання модульного містечка

Очисткою майданчика справа не обмежується. Слід попіклуватися про облаштування модульного містечка. Мова йде про тимчасові побутові приміщення:

 • для проживання працівників;
 • дозвілля в вільний від роботи час;
 • кухні та їдальні;
 • офісу;
 • складу;
 • охорони.

Такі приміщення являють собою металеві конструкції, що легко доставляються у потрібне місце та встановлюються краном-маніпулятором. Техно-Лідер не лише надає побутівки в оренду, а й готовий взяти не себе клопоти з їх доставки, розташування та комплектації. Таким чином можна спіймати обох зайців:

 • підготувати сприятливі умови для перебування робітників;
 • заощадити кошти і дорогоцінний час на вирішення цього питання самостійно.

Ми розглянули основні етапи організації будівництва офісно-торгівельного центру. Коли техніка та команда готові до роботи, будмайданчик приведений до ладу та облаштовано модульне містечко, ніщо не стане на заваді будівництва.